Jak mohu vědět, že je to pravda?

Většina lidí, co pochybuje o Boží existenci, o ní pochybuje právě proto, že nemají hmatatelný důkaz. Možná čekáš, že ti nějaký takový důkaz dám. Ano. Dám. Asi možná ne úplně podle tvých představ, nebude to nějaký archeologický nález (i když i ty existují).

 

MŮŽEME VĚŘIT V NEVIDITELNÉ?

Boha nikdy nikdo neviděl. Ale Bůh je živá osoba – vždyť miluje a rozhoduje se. Není to jen energie, On je duch. A proto by se v tom, jak jedná, dal přirovnat k něčemu, jako je abstraktní pojem „štěstí“, „láska“… Určitě věříš, že láska existuje. Ale šáhl sis na ní někdy? Viděl jsi ji někdy? Ne. Ale vidíš, jak se projevuje. Nebo vítr. Nikdy nikdo neviděl vítr. Ale vidíme, jak hýbe stromy, trávou, jak víří prach… Stejné je to například s gravitací. Ale ještě k té lásce – člověk, kterého nikdy nikdo nemiloval, v lásku nevěří. My víme, že láska existuje a takového člověka je nám líto. Pokud si ten člověk myslí, že láska je nějaká víla, nikdy v ní neuvěří. Pokud pochopí, že láska je vidět jinak, třeba že ho někdo obejme a usměje se na něho, lásku pozná a uvěří v ní. S Bohem je to stejné. Bůh není viditelný očima – neukáže se nám jako nějaká pohádková postava. Ale vidíme, jak jedná. Cítíme, když se nás dotýká a slyšíme, jak k nám mluví. Neočekávej fyzický dotek a slyšitelný hlas – i když i to se může stát. Bůh se dotýká a mluví k našemu nitru – srdci. Srdcem Ho můžeme i vidět. Ne jak vypadá, jestli má vousy, nebo modré oči:) Můžeme vidět, jaký je, on nám zjevuje svůj charakter. Ale tady na Zemi stejně jen z části, protože kdo ví, jestli by to naše lidská mysl dokázala vstřebat. Ale i ta část je obrovská a nepředstavitelně nádherná. Pokud mu budeš naslouchat, uslyšíš Ho. Pokud budeš chtít být v Boží přítomnosti, ucítíš Ho. Lidé, kteří tvrdí, že Bůh není, se možná ani nikdy nesnažili Boha hledat…

A víš co jsem si vlastně uvědomila? Že Bůh přecejen udělal něco pro to, aby si na něho lidi mohli šáhnout. Poslal Ježíše. Ježíš říkal, kdo vidí mě, vidí Otce (Boha).

 

BŮH DĚLÁ I DNES VELKÉ VĚCI

Ve skutečnosti jsem toho s Bohem sama tolik prožila, že nemám sebemenších pochyb o Jeho existenci, lásce a moci. Viděla jsem mnoho nádherných zázraků, viděla jsem, jak moc se lidé dokázali po přijetí Ježíše změnit k lepšímu – dokonce jsem viděla i okamžité, předtím absolutně nemyslitelné změny zlých nebo závislých lidí. Zažila jsem, jak lidé odhazovali berle, jak překvapili lékaře tím, že jim zmizely smrtelné a nevyléčitelné nemoci, nebo naopak že se objevilo něco, co na těle chybělo, těhotné neplodné, proroctví a mnoho dalších velkých věcí, to by se sem všechno nevešlo. Prožila jsem duchovní boje a viděla, že to funguje tak jak je to popisováno v Bibli, viděla jsem, jak Bůh jedná skrze mě, dal mi nadpřirozené dary,… pocítila jsem Boží lásku, slyšela Jeho hlas, zažila Jeho objetí a přijala Jeho odpuštění… On čeká s otevřenou náručí. Chce nám toho dát více, než se nám vůbec zdálo. Ale záleží na nás, jestli budeme chtít.

 

VÍRA KTERÁ JE JISTOTOU

Na začátku cesty s Bohem člověk možná dělá krok a nevidí, na co došlápne. Ježíš řekl, že ti, kteří neviděli a přesto uvěřili, jsou velmi požehnaní. Moc si toho totiž váží. A mohu ti zaručit, že se v něm nezklameš – došlápneš na pevnou zem. Budeš mít stále další a další zkušenosti se svým nebeským Otcem, stále víc Ho budeš chápat a důvěřovat Mu. Pokud si stále nejsi moc jistý, zkus to s ním. On je gentleman, nevnucuje se. Vždy čeká nejdříve na tvůj krok a On ho pak udělá také.

Možná si stále říkáš, jak si mohu být tak jistá?! Prostě jsem se s Ním setkala 🙂 I ty se s ním můžete setkat, osobně. Bohu na tobě záleží tak, jako bys byl jediným člověkem na světě. Moc se ti chce dát poznat. Pokud po tom toužíš – být si jistý tím, jestli Bůh je skute čný, popros Ho prostě a jednoduše:

 

„Pane Bože, prosím, dej se mi poznat!“

A uvidíš… 🙂