Proč mám potřebu psát o Bohu

Nevěřcí jsou často otrávení a rozhořčení tím, že věřící, a křesťané především, mají hroznou potřebu šířit svou víru. Ano, často to děláme fakt blbě. Já vím a omlouvám se jak za sebe, i za ostatní, pokud jsme tě nějak obtěžovali, nebo dokonce zranili. Ráda bych ale, abys pochopil, že se to snažíme dělat z lásky k vám. Já vím, že o to mnozí nestojí, ale možná ti to pomůže se vcítit do naší pozice. My věříme, že je skutečně třeba přijmout Ježíšovu oběť, o které jsem tu již psala, aby byl člověk zachráněný. Je to podobné, jako bychom našli lék na rakovinu a toužili po tom jej dát těm co umírají. Tak naléhavě to cítíme…Není to jen nějaký výmysl, ale Ježíšova smrt je střed historie, něco, co bylo stovky let předem prorokováno. Já i ostatní jsme si ve svých životech již ověřili, že to, co se v Bibli píše, funguje a jak moc to vše dává smysl. Jediný důvod, proč toužíme, aby lidé uvěřili, je prostý – prostě chceme aby byli zachráněni a aby našli skutečný smysl života. Pro nás to nění žádný zisk. Naopak, finance, čas i energie lidí v církvi slouží právě k tomuto. Já jsem přemýšlela o tom, jak lidem o Bohu říci co nejméně otravnou formou, proto jsem napsala všechny tyto články na tomto webu. Kdo si je bude chtít přečíst, tak tomu ten čas dá a naopak. Každý má svobodnou volbu.

Takový poddůvod těchto stránek je i to, že lidé mají o křesťanství často naprosto zkreslené představy a chtěla jsem některé tyto představy uvést na pravou míru. Já se nedivím, že ty představy u lidí jsou, není se čemu divit, ale pak tedy vzniká velká potřeba napsat něco o tom, jak je to doopravdy:)

 

Jestli jsi dočetl až sem, tak ti moc děkuji za tvůj čas. Neváhej mi napsat, kdybys měl jakoukoliv otázku, připomínku, nebo chtěl o těchto věcech prostě jen diskutovat.